قله کلک چال۲۲ تیرماه ۹۶

تاریخ برگزاری: 13960422

هماهنگ کننده (مادر خرج):

فاطمه عفتی

شماره همراه:09123720197

پست الکترونیک:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شماره کارت بانک صادرات :6037697446313592

جانشین:

مهران محقق

گزارش نویس:

منا خزائی

امداد و نجات

مریم حسینی

مخابرات:

لیلا احمدی

پشتیبان:

مهدی بشیری

عکاس:

احسان مهدوی پور ، مهران محقق

محیط زیست

ربابه نجف وند

نوع برنامه:

کوهپیمایی

سطح برنامه:

متوسط

تاریخ و ساعت تجمع:

۲۲تیر ، ساعت ۶:۴۵ دقیقه

محل تجمع:

درب اصلی پارک جمشیدیه

مهلت ثبت نام:

تا ظهر چهارشنبه ۲۱ تیر
۵۰۰۰ تومان

مختصری از برنامه و زمان بندی تقریبی:

_ ساعت ۶:۴۵ دقیقه حرکت از درب اصلی پارک جمشیدیه

_ صرف صبحانه و استراحت در تپه نورالشهدا و ادامه مسیر

_ حدود ساعت ۱۱:۰۰ گردنه زین اسبی و استراحت مختصر

_ انشاالله قبل از ساعت ۱۳:۰۰ قله و برگشت از مسیر دشت پیازچال

_ ناهار و استراحت در دشت پیاز چال و برگشت حدود ۱۴:۳۰ از همین مسیر

_ قبل از ساعت ۱۷:۰۰ تپه نورالشهدا و استراحت ( بنده در ایستگاه خواهم ماند و دوستان با جانشین برنامه مسیر را طی خواهند نمود)

_ انشاالله حدود ساعت ۱۹:۳۰ پارک جمشیدیه

توجه :

با توجه به وضعیت هواشناسی کلک چال قطعا تغییراتی در زمانبندی برنامه خواهیم داشت و انشاالله تا زمانی که شرایط آب و هوایی مناسب باشد ، صعود خواهیم کرد.

لوازم مورد نیاز

کارت بیمه ورزشی فدراسیون پزشکی ورزشی که حداقل 72 ساعت از تاریخ صدور آن گذشته باشد - کفش و پوشاک مناسب فصل - کوله پشتی یک روزه - کاپشن گورتکس - غذا برای مدت برنامه - آب برای مدت برنامه - میوه یا آب میوه - تنقلات - بطری آب - لیوان - قاشق - چاقو - مسواک - مایع صابون یا صابون کاغذی - دستمال کاغذی و ... - سایر لوازم شخصی - طناب انفرادی و کارابین پیچ - کیف کمک های اولیه - داروهای خاص مصرفی با هماهنگی سرپرست - کیت بقاء - پول نقد و کارت بانکی - کارت شناسایی عکس دار - عینک آفتابی - کلاه نقاب دار - کرم ضد آفتاب - چراغ پیشانی - باطری اضافه - باتون

ره توشه پیشنهادی:

جی پی اس، دوربین عکاسی

توضیحات کاربردی

تذکرات:

 

ثبت‌نام در برنامه و واریز وجه به منزله قبول اطلاع کامل از قوانین گروه و تعهد به رعایت دستورات سرپرست و نیز به منزله انعقاد عقد صلح با سرپرست برنامه می‌باشد. موضوع عقد صلح پرداخت هزینه در قبال اجرای برنامه طبق شرایط اعلام شده است و سرپرست می‌تواند هزینه دریافتی را با هماهنگی مسئول گروه، در هر موردی که صلاح بداند هزینه نماید و از این بابت رضایت طرفین با انعقاد صلح، حاصل میشود.. تمامی نکات ارائه شده‌ی کتبی و شفاهی از طرف سرپرست به عنوان شروط ضمن عقد در نظر گرفته میشود.

سرپرست اختیار دارد با توجه به وضعیت آب و هوا، اعمال سیاستهای ترافیکی، امنیتی، اخلاقی و...از طرف مراجع ذی‌صلاح، هدف آموزشی، وضعیت‌بدنی و فنی همنوردان و یا هر نوع عامل خارج از اختیار سرپرست، برنامه را کنسل و یا با برنامه‌ای دیگر در همان منطقه یا منطقه نزدیک به آن جایگزین نماید. در این صورت نیز بازگرداندن تمام یا مقداری از هزینه برنامه با تصمیم سرپرست خواهد بود.

همنوردان به غیر از کارت بیمه ورزشی فدراسیون پزشکی ورزشی که برای شرکت در هر برنامه الزامی است و می بایست تهیه نمایند، از طرف گروه تحت پوشش هیچ نوع بیمه‌ی دیگری نمی‌باشند. مسئولیت عمل به تعهد در قبال کارت بیمه ورزشی صادره از فدراسیون پزشکی ورزشی به عهده گروه نمی‌باشد.

سرپرست در ثبت‌نام همنوردان ملزم به رعایت نظرات کمیته فنی می باشد و از هیچ آداب و ترتیب دیگری مانند اولویت ثبت‌نام و ... تبعیت نخواهد نمود.

به منظور استفاده در انواع رسانه ها، سایت و فضاهای مجازی دیگر و بعضا در حوزه نشر و ...، در تمامی برنامه ها، فیلم و عکس گرفته میشود. فلذا عزیزانی که تمایل ندارند تصویرشان پخش شود، خودشان دقت نمایند که داخل کادر نباشند و یا با استفاده از دستمال سر و ... صورت خود را بپوشانند. تصویربردار و ... مسئولیتی در این خصوص ندارند.

لطفا تقاضای پرداخت وجه را در روز اجرای برنامه به صورت نقدی نفرمایید.

همنوردان محترم چنانچه به هر علتی از برنامه انصراف دهند، هیچ‌گونه وجهی مسترد نمی‌گردد مگر در شرایط خاص با صلاحدید سرپرست.

حداقل پانزده دقیقه زودتر از زمان اعلام شده در محل قرار حاضر شوید. چنانچه لحظاتی پس از زمان اعلام شده رسیدید، مسئولیت آن به عهده خودتان می باشد و طبیعی است که هیچ وجهی مسترد نمیگردد.

اجازه صعود به افراد در هر نقطه از برنامه با صلاحدید سرپرست داده می‌شود و تمامی افراد ملزم به رعایت این نکته می‌باشند.

درصورت نیاز بازدید از وسایل همنوردان توسط سرپرست، در ابتدای برنامه یا حین برنامه انجام خواهد شد.

اطلاعات مورد نیاز از قبیل دمای هوا، سرعت باد، بارش و هرگونه اطلاعات دیگر در خصوص منطقه و نحوه صعود را از طریق سایتهای معتبر یا هر طریق دیگر به دست آورید و به غیر از لوازم مورد نیاز اعلام شده توسط سرپرست، لوازم متناسب با شرایط برنامه را به همراه داشته باشید. مسئولیت ملاک قراردادن این اطلاعات با شرکت کنندگان است.

هرگونه سؤال یا ابهامی را در مورد برنامه می‌توانید در وقت مقتضی از سرپرست برنامه بپرسید.

اطلاعات برنامه ممکن است تا لحظات آخر ویرایش گردد و ثبت‌نام کنندگان ملزم به چک کردن این اطلاعات می‌باشند. تغییرات 12 ساعت قبل از شروع برنامه از طریق پیامک ارسال می گردد.

 


 

شرایط ثبت نام:

مطالعه کامل قوانین و آیین نامه داخلی گروه و توضیحات این برنامه

 

مراحل ثبت نام:

2- احراز شرایط شرکت در برنامه از طریق مطالعه سایت و ارسال پیامک حاوی صعودهای شاخص و آخرین صعودهایتان به سرپرست و استعلام نظر ایشان.

3- ارسال کامنت در صفحه برنامه (برای اعضا) یا پیامک به سرپرست (برای مهمانان) با محتوای: "قوانین و آیین نامه های گروه و تمامی شرایط برنامه ..... مورخ ..... را مطالعه کرده، قبول دارم و داوطلب شرکت در برنامه هستم."
4- در صورت تایید سرپرست، اسم شما توسط ایشان در لیست داوطلبین برنامه درج خواهد شد.
6- قسمت هزینه برنامه را مطالعه نموده و با توجه به آن، هزینه را به شماره کارت سرپرست واریز نمایید.
7- ارسال پیامک واریز وجه برای سرپرست، شامل مشخصات فیش واریزی و چهار رقم آخر کارت مبدا.
8- دریافت پیامک تایید ثبت نام از سرپرست یا اضافه شدن اسم شما در لیست همنوردان یا مهمانان.

بدیهی است چنانچه مراحل فوق به پایان نرسد ثبت نام شما ناموفق می‌باشد.

 


اگر در برنامه شب مانی در چادر داشته باشیم:
نکات لازم در مورد چادر :

1- همنوردان گرامی مطالب مربوط به کمپ و چادر زدن را از دو مقاله اصول برقراری کمپ و اصول ابتدایی کمپینگ درکوهستان مطالعه بفرمایید.(مخصوصا دوستانی که تجربه شب مانی در طبیعت را نداشتند): 
2- قبل از برنامه چادر خود را چک بفرمایید و از سالم بودن تمامی قسمتهای آن اطمینان حاصل کنید.
3- قبل از کوله چینی حتما قسمتی برای چادر خود در نظر داشته باشید چون تعدادی از دوستان در شروع برنامه چادر را تحویل می گیرند.
4- برای آوردن اجاق خوراک پزی، کتری و .. با هم چادری خود هماهنگ یا وسایلی که دارید به بنده اطلاع دهید تا هماهنگ کنم.
5- در ضمن برای حمل چادر و چادر زدن حتما با هم همکاری لازم را داشته باشید.
6- زیر انداز عایق برای کف چادر فراموش نشود.

 

در برنامه هایی که بامداد و یا ابتدای روز شروع می شود، پس از صرف صبحانه در محل قرار حاضر شود. به همین ترتیب برنامه هایی که بعد از ظهر و شامگاهان اجرا می شود، نهار و شام را قبل از زمان تجمع میل نمایید.

 در برنامه هایی که پس از اذان آغاز میگردد، بعد از ادای نماز در محل قرار حاضر شوید.

 

 

اگر در برنامه شب مانی در چادر داشته باشیم:

تقسیم بندی چادر :

نکات لازم در مورد چادر :

1-      همنوردان گرامی مطالب مربوط به کمپ و چادر زدن را در این قسمت مطالعه بفرمایید.(مخصوصا دوستانی که تجربه شب مانی در طبیعت را نداشتند): 

2-      قبل از برنامه چادر خود را چک بفرمایید و از سالم بودن تمامی قسمتهای آن اطمینان حاصل کنید.

3-      قبل از کوله چینی حتما قسمتی برای چادر خود در نظر داشته باشید چون تعدادی از دوستان در شروع برنامه چادر را تحویل می گیرند.

4-      برای آوردن اجاق خوراک پزی، کتری و .. با هم چادری خود هماهنگ یا وسایلی که دارید به بنده اطلاع دهید تا هماهنگ کنم.

5-      در ضمن برای حمل چادر و چادر زدن حتما با هم همکاری لازم را داشته باشید.

6-      زیر انداز عایق برای کف چادر فراموش نشود.

مشروح گزارش :

 

چو پا بر فراز کلک چال کرد     زچنگ تهمتن رها یال کرد
گریزان شده پور دیو سپید     تهمتن به رخش اندر آمد چو شید

                                                              (شاهنامه فردوسی)

 

کلک چال نام یکی از قله های رشته کوه مرکزی البرز در شمال تهران است که امروزه به صورت یکی از تفرج گاه های اصلی کوهنوردان و مردم عادی در آمده است . ارتفاع قله کلک چال از سطح دریا 3350 متر است که به علت مسیر زیبا و دیدنی جذابیت زیادی را برای صعود به آن وجود دارد . مسیر های مختلفی برای صعود به این قله وجود دارد . که مهمترین آن ها را می توان مسیر پارک زیبای جمشیدیه واقع در شمال شرق تهران دانست که بعد از گذشتن از اردوگاه کلک چال و گردنه کلک چال ( زین اسبی ) به قله کلک چال می رسیم .


مسیر صعود به قله از میان پارک جمشیدیه گذشته و با خروج از پارک و گذر از کنار چند مغازه ، کوهنوردی نسبتاً ملایمی شروع می شود و در طول مسیر چند ایستگاه وجود دارد و پناهگاه کلک چال نیز یکی از جذابیت های مسیر است که با وجود امکانات مناسب پذیرای کوهنوردان می باشد . و برج کلک چال نیز به صورت نمادی برای این مسیر در آمده است . این مسیر به علت وجود مزار چند شهید حال هوای دیگری دارد و روزهای تعطیل افراد زیادی علاوه بر کوهنوردی به جهت زیارت مزار این جوانمردان پا در این مسیر می گذارند .
ساعت 6:45 صبح روز پنج شنبه 22 تیر زمان قرار گروه در درب اصلی پارک جمشیدیه بود هوا ابری و با بارش باران همراه بود . در این برنامه 12 نفر شرکت کرده بودند و یک نفر از اعضاء به دلیل باران و ترافیک کمی دیر تر از بقیه به محل قرار می رسید . ولی به علت شرایط جوی گروه نمی توانست منتظر بماند و گروه ساعت 7 صبح به سمت قله حرکت خود را آغاز کرد ند و در اولین ایستگاه مسیر 2 نفر از اعضاء که از گروه عقب مانده بودند به گروه رسیدند .


بعد از کمی استراحت ادامه مسیرمان را در شرایطی که با بارش باران همراه بود طی کردیم و حدود ساعت 9:45 دقیقه صبح به تپه نور الشهدا رسیدیم و برای صرف صبحانه و استراحت در آنجا توقف کردیم .

سرپرست گروه طی صحبت با اعضای گروه گفتند که به علت شرایط جوی و خطرات احتمالی نمی توانیم طبق برنامه پیش برویم و نهایتاً تا گردنه کلک چال ( زین اسبی ) بیشتر نخواهیم رفت . و بعد ادامه ی مسیر را در شرایطی که باران قطع شده بود اما مه وجود داشت طی کردیم .

حدود ساعت 12 بود که صعود خود را متوقف کردیم و تصمیم به بازگشت از همان مسیر گرفتیم . ساعت 13 تپه نورالشهدا رسیدیم و در آن جا برای صرف نهار و اقامه نماز توقف کردیم و سرپرست گروه به علت برنامه روز جمعه در ایستگاه شهید ورکش ماندند و اعضای گروه به همراه جانشین گروه به سمت پارک جمشیدیه مسیر بازگشت را طی کردند و ساعت15:30به درب اصلی پارک رسیدیم.

نظرات (0)

نظر بدهید

لطفا عضو سایت شوید تا بتوانید نظر بدهید.