قله حصین بن ، جنگل کنگرج کلا - 4 و 5 مهر 1392

تاریخ برگزاری: 13920704

قله حصین بن ، جنگل کنگرج کلا - 4 و 5 مهر 1392

هماهنگ کننده (مادر خرج):

سید محمد حسین آقایی پور

شماره همراه: 09192191485

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شماره کارت بانک تجارت: 0414-5040-8310-5859

جانشین:

احمد نظری

سرپرست فنی:

مجتبی امرشکاری

گزارش نویس:

دکتر محمد نصرآبادی + ریحانه حیدری فرد

عکاس:

محبوبه علمیه

نوع برنامه:

کوهپیمایی

سطح برنامه:

متوسط

تاریخ و ساعت تجمع:

ساعت نه و نیم صبح روز پنج شنبه

محل تجمع:

ایستگاه مترو تهرانپارس

تاريخ و محل برگشت:

شامگاه جمعه پنجم مهرماه

اقامت:

زائر سرا یا خانه محلی
اعضا 45000 - مهمان 55000 ت

توضیحات و تذکرات:

1- لطفا تقاضای واریز وجه را در روز برنامه به صورت نقدی نفرمایید

2-همنوردان محترم چنانچه به هر علتی از برنامه انصراف دهند، در صورت صلاحدید سرپرست برنامه، هیچ گونه وجهی مسترد نمی گردد.
3-  ثبت نام در برنامه به منزله قبول اطلاع کامل از قوانین گروه و تعهد به رعایت دستورات سرپرست و نیز به منزله انعقاد عقد صلح با سرپرست برنامه میباشد. موضوع عقد پرداخت هزینه در قبال اجرای برنامه طبق شرایط اعلام شده است و سرپرست میتواند هزینه دریافتی را در هر موردی که صلاح بداند هزینه نماید.
4-  سرپرست اختیار دارد با توجه به وضعیت آب و هوا، اعمال سیاستهای ترافیکی، امنیتی، اخلاقی و...، وضعیت بدنی و فنی همنوردان و  یا هر نوع عامل خارج از اختیار سرپرست، برنامه را کنسل و یا با برنامه ای دیگر در همان منطقه یا منطقه نزدیک به آن جایگزین نماید. در این صورت نیز بازگرداندن تمام یا مقداری از هزینه برنامه و یا اضافه شدن به هزینه با تصمیم سرپرست خواهد بود.
5- سرپرست در ثبت نام همنوردان آزاد میباشد و از هیچ آداب و ترتیبی مانند اولویت ثبت نام و ... تبعیت نخواهد نمود.
6- اطلاعات مورد نیاز از قبیل دمای هوا، سرعت باد، بارش و هر گونه اطلاعات دیگر در خصوص منطقه و نحوه صعود را از طریق سایتهای معتبر یا هر طریق دیگر به دست آورید. مسئولیت ملاک قراردادن این اطلاعات با شرکت کنندگان است.
9- هرگونه شبهه یا موردی را میتوانید با سرپرست در میان بگذارید؛ 
 
اطلاعات برنامه ممکن است تا لحظات آخر ویرایش گردد و ثبت نام کنندگان ملزم به چک کردن این اطلاعات میباشند. تغییر اطلاعات در 12 ساعت قبل از شروع برنامه از طریق پیامک به اطلاع دوستان خواهد رسید.

مختصری از برنامه و زمان بندی تقریبی:

زمان بندی در این برنامه کاملا متغیره و همه چی بستگی به وضعیت آب و هوایی داره. ولی به طور کلی بر فرض آفتابی بودن هوا:

روز اول حرکت به سمت روستای مبدا و اطراق در مکان هماهنگ شده و گشت و گذار مختصر در روستا و ارتفاعات اطراف و بازگشت به محل اقامت و صرف شام و استراحت تا صبح

روز دوم بلافاصله بعد از اقامه نماز، صرف صبحانه و حرکت به سمت قله حصین بن(در صورت مساعد بودن هوا ممکن است صعود در روز اول انجام گیرد.)، بازگشت سمت روستا و ادامه مسیر از منطقه جنگلی تا روستای کنگرج کلا یا روستاهای همجوار(ممکن است به علت بدی هوا و وجود مه شدید در منطقه بنا بر تصمیم سرپرست، تمام یا قسمتی از مسیر بازگشت را نیز با وسیله نقلیه طی کنیم).

شرایط و مراحل ثبت نام در برنامه:

1. مطالعه کامل قوانین گروه و توضیحات این برنامه

2. اطمینان از خالی بودن ظرفیت و احراز شرایط شرکت در برنامه از طریق مطالعه سایت یا ارسال پیامک به سرپرست

3. بعد از اطمینان از بند 2، واریز وجه و ارسال پیامک به سرپرست شامل روز و ساعت فیش واریزی و چهار رقم آخر کارت مبدا

4. دریافت پیامک تایید ثبت نام از سرپرست یا اضافه شدن اسم شما در لیست همنوردان

بدیهی است چنانچه مراحل فوق به پایان نرسد ثبت نام شما ناموفق می باشد.

سایر لوازم مورد نیاز:

غذا و آب برای مدت برنامه.

لباس مناسب فصل (لباس گرم و گورتکس (یا پانچو) فراموش نشود)

کفش ساقدار و آج دار و گتر (اگر مسیر خیس باشد نداشتن کفش خوب و گتر حتما اذیتتان خواهد کرد)

باتوم

ملحفه یا پتوی مسافرتی

* چند مغازه در روستا وجود دارد اما نان و هر آنچه را فکر میکنید در روستا نمیتوان یافت و مورد نیازتان هست از قبل تهیه نمایید.

ره توشه پیشنهادی:

دوربین عکاسی

ضمنا در صورت نیاز لباس اضافه (امکان گذاشتن لباس اضافه در ماشین جهت تعویض در هنگام برگشت هست)

توضیحات کاربردی

تذکرات:

 

ثبت‌نام در برنامه و واریز وجه به منزله قبول اطلاع کامل از قوانین گروه و تعهد به رعایت دستورات سرپرست و نیز به منزله انعقاد عقد صلح با سرپرست برنامه می‌باشد. موضوع عقد صلح پرداخت هزینه در قبال اجرای برنامه طبق شرایط اعلام شده است و سرپرست می‌تواند هزینه دریافتی را با هماهنگی مسئول گروه، در هر موردی که صلاح بداند هزینه نماید و از این بابت رضایت طرفین با انعقاد صلح، حاصل میشود.. تمامی نکات ارائه شده‌ی کتبی و شفاهی از طرف سرپرست به عنوان شروط ضمن عقد در نظر گرفته میشود.

سرپرست اختیار دارد با توجه به وضعیت آب و هوا، اعمال سیاستهای ترافیکی، امنیتی، اخلاقی و...از طرف مراجع ذی‌صلاح، هدف آموزشی، وضعیت‌بدنی و فنی همنوردان و یا هر نوع عامل خارج از اختیار سرپرست، برنامه را کنسل و یا با برنامه‌ای دیگر در همان منطقه یا منطقه نزدیک به آن جایگزین نماید. در این صورت نیز بازگرداندن تمام یا مقداری از هزینه برنامه با تصمیم سرپرست خواهد بود.

همنوردان به غیر از کارت بیمه ورزشی فدراسیون پزشکی ورزشی که برای شرکت در هر برنامه الزامی است و می بایست تهیه نمایند، از طرف گروه تحت پوشش هیچ نوع بیمه‌ی دیگری نمی‌باشند. مسئولیت عمل به تعهد در قبال کارت بیمه ورزشی صادره از فدراسیون پزشکی ورزشی به عهده گروه نمی‌باشد.

سرپرست در ثبت‌نام همنوردان ملزم به رعایت نظرات کمیته فنی می باشد و از هیچ آداب و ترتیب دیگری مانند اولویت ثبت‌نام و ... تبعیت نخواهد نمود.

به منظور استفاده در انواع رسانه ها، سایت و فضاهای مجازی دیگر و بعضا در حوزه نشر و ...، در تمامی برنامه ها، فیلم و عکس گرفته میشود. فلذا عزیزانی که تمایل ندارند تصویرشان پخش شود، خودشان دقت نمایند که داخل کادر نباشند و یا با استفاده از دستمال سر و ... صورت خود را بپوشانند. تصویربردار و ... مسئولیتی در این خصوص ندارند.

لطفا تقاضای پرداخت وجه را در روز اجرای برنامه به صورت نقدی نفرمایید.

همنوردان محترم چنانچه به هر علتی از برنامه انصراف دهند، هیچ‌گونه وجهی مسترد نمی‌گردد مگر در شرایط خاص با صلاحدید سرپرست.

حداقل پانزده دقیقه زودتر از زمان اعلام شده در محل قرار حاضر شوید. چنانچه لحظاتی پس از زمان اعلام شده رسیدید، مسئولیت آن به عهده خودتان می باشد و طبیعی است که هیچ وجهی مسترد نمیگردد.

اجازه صعود به افراد در هر نقطه از برنامه با صلاحدید سرپرست داده می‌شود و تمامی افراد ملزم به رعایت این نکته می‌باشند.

درصورت نیاز بازدید از وسایل همنوردان توسط سرپرست، در ابتدای برنامه یا حین برنامه انجام خواهد شد.

اطلاعات مورد نیاز از قبیل دمای هوا، سرعت باد، بارش و هرگونه اطلاعات دیگر در خصوص منطقه و نحوه صعود را از طریق سایتهای معتبر یا هر طریق دیگر به دست آورید و به غیر از لوازم مورد نیاز اعلام شده توسط سرپرست، لوازم متناسب با شرایط برنامه را به همراه داشته باشید. مسئولیت ملاک قراردادن این اطلاعات با شرکت کنندگان است.

هرگونه سؤال یا ابهامی را در مورد برنامه می‌توانید در وقت مقتضی از سرپرست برنامه بپرسید.

اطلاعات برنامه ممکن است تا لحظات آخر ویرایش گردد و ثبت‌نام کنندگان ملزم به چک کردن این اطلاعات می‌باشند. تغییرات 12 ساعت قبل از شروع برنامه از طریق پیامک ارسال می گردد.

 


 

شرایط ثبت نام:

مطالعه کامل قوانین و آیین نامه داخلی گروه و توضیحات این برنامه

 

مراحل ثبت نام:

2- احراز شرایط شرکت در برنامه از طریق مطالعه سایت و ارسال پیامک حاوی صعودهای شاخص و آخرین صعودهایتان به سرپرست و استعلام نظر ایشان.

3- ارسال کامنت در صفحه برنامه (برای اعضا) یا پیامک به سرپرست (برای مهمانان) با محتوای: "قوانین و آیین نامه های گروه و تمامی شرایط برنامه ..... مورخ ..... را مطالعه کرده، قبول دارم و داوطلب شرکت در برنامه هستم."
4- در صورت تایید سرپرست، اسم شما توسط ایشان در لیست داوطلبین برنامه درج خواهد شد.
6- قسمت هزینه برنامه را مطالعه نموده و با توجه به آن، هزینه را به شماره کارت سرپرست واریز نمایید.
7- ارسال پیامک واریز وجه برای سرپرست، شامل مشخصات فیش واریزی و چهار رقم آخر کارت مبدا.
8- دریافت پیامک تایید ثبت نام از سرپرست یا اضافه شدن اسم شما در لیست همنوردان یا مهمانان.

بدیهی است چنانچه مراحل فوق به پایان نرسد ثبت نام شما ناموفق می‌باشد.

 


اگر در برنامه شب مانی در چادر داشته باشیم:
نکات لازم در مورد چادر :

1- همنوردان گرامی مطالب مربوط به کمپ و چادر زدن را از دو مقاله اصول برقراری کمپ و اصول ابتدایی کمپینگ درکوهستان مطالعه بفرمایید.(مخصوصا دوستانی که تجربه شب مانی در طبیعت را نداشتند): 
2- قبل از برنامه چادر خود را چک بفرمایید و از سالم بودن تمامی قسمتهای آن اطمینان حاصل کنید.
3- قبل از کوله چینی حتما قسمتی برای چادر خود در نظر داشته باشید چون تعدادی از دوستان در شروع برنامه چادر را تحویل می گیرند.
4- برای آوردن اجاق خوراک پزی، کتری و .. با هم چادری خود هماهنگ یا وسایلی که دارید به بنده اطلاع دهید تا هماهنگ کنم.
5- در ضمن برای حمل چادر و چادر زدن حتما با هم همکاری لازم را داشته باشید.
6- زیر انداز عایق برای کف چادر فراموش نشود.

 

در برنامه هایی که بامداد و یا ابتدای روز شروع می شود، پس از صرف صبحانه در محل قرار حاضر شود. به همین ترتیب برنامه هایی که بعد از ظهر و شامگاهان اجرا می شود، نهار و شام را قبل از زمان تجمع میل نمایید.

 در برنامه هایی که پس از اذان آغاز میگردد، بعد از ادای نماز در محل قرار حاضر شوید.

 

 

اگر در برنامه شب مانی در چادر داشته باشیم:

تقسیم بندی چادر :

نکات لازم در مورد چادر :

1-      همنوردان گرامی مطالب مربوط به کمپ و چادر زدن را در این قسمت مطالعه بفرمایید.(مخصوصا دوستانی که تجربه شب مانی در طبیعت را نداشتند): 

2-      قبل از برنامه چادر خود را چک بفرمایید و از سالم بودن تمامی قسمتهای آن اطمینان حاصل کنید.

3-      قبل از کوله چینی حتما قسمتی برای چادر خود در نظر داشته باشید چون تعدادی از دوستان در شروع برنامه چادر را تحویل می گیرند.

4-      برای آوردن اجاق خوراک پزی، کتری و .. با هم چادری خود هماهنگ یا وسایلی که دارید به بنده اطلاع دهید تا هماهنگ کنم.

5-      در ضمن برای حمل چادر و چادر زدن حتما با هم همکاری لازم را داشته باشید.

6-      زیر انداز عایق برای کف چادر فراموش نشود.

خدمات:

وسیله نقلیه در اختیار

راهنما

اسکان

مشروح گزارش :

Chelav2

Chelav

روستای چلاو

دهستان چِلاو جزء بخش مرکزی شهرستان آمل در منطقه میانکوهی مرطوب و جنگلی قرار دارد. این دهستان از نظر روایتﻫـای مردمی دارای هفت آبادی به نامهای: پارَیمِه، پاشاکُلا، نَجّارکُلا، تیار، گَنگَرَج کُلا، چَم بُن و زَرخونی است. روستاهای گَت کُلا، دایو، کُردِنِشین، لِهاش و اَلیمِستان، اگر چه در جوار روستاهای یاد شده قرار دارند اما جزء منطقه بالا چلاو محسوب می گردند.

Chelav4

 

 Chelav3

مسیر اصلی ورودی به منطقه چلاو در 25 کیلومتری شهر آمل، از جاده هراز می باشد . این منطقه اصولا یک منطقه ییلاقی نشین برای اهالی آمل و بابل محسوب می شود که عموما در فصل تابستان رونق بسیاری دارد. جمعیت بسیار کمی در تمام طول سال در منطقه چلاو سکونت دایمی دارند که شاید تعداد آنها به کمتر از صد خانوار در کل روستاهای منطقه نرسد.

Chelav5

به دلیل وجود روستای چلاو در دامنه رشته کوههای البرز و جمع شدن ابرهای بارور در دره چلاو، آب و هوای این روستا نسبتا سرد و بارانی و مه آلود است و در اکثر مواقع سال در آن منطقه بارندگی وجود دارد. بارندگی های پیاپی در روستای چلاو و روستاهای اطراف، آنجا را به مناطقی جنگلی و سرسبز با زمینهایی حاصلخیز تبدیل کرده که روح و جان را نوازش میدهد.

Chelav6

 تاریخچه چلاو

منطقه چلاو از جمله مناطق کهن و قدیمی مازندران است که بسیاری از اتفاقات تاریخی و مهم مازندران بنابر شواهد کتب مهم تاریخی در آن به وقوع پیوست. وجود قلعهﻫـای «دارا و سامان(سام) و قلاپشت و قلاوش و قلاگردن و تیمورقلعه» که امروزه جز نامی از آنها باقی نمانده است و کشف بسیاری از آثار قدیمی از جمله مفرغها و سفالهای دوره تاریخی از زیر خاک و روایتﻫـای مکتوب و مردمی و وجود جای نامهای کهن ایرانی در این گستره، گواه کهن بوم و بر بودن آن است. چلاو مرکز کیا افراسیاب و اسکندر شیخی چلاوی بود که در مازندران حکومت ﻣﻰکردند و سلسله باوندیه سوم- کینخواریه - را منقرض کردند. از اعقاب آنها کیاحسن چلاوی در فیروزکوه و حوالی سمنان، لهراسب چلاوی در طالقان و سهراب بیک چلاوی در ساوجبلاغ به حکومت پرداختند. میرمراد پاشای چلاوی نیز از سرداران سپاه شاه عباس صفوی بود.

Chelav7منطقه شکار ممنوع چلاو

چلاو منطقه ایست کوهستانی و پوشیده از جنگل های متراکم که 15000هکتار از این منطقه تحت حفاظت سازمان محیط زیست قرار دارد و به مدت 5 سال منطقه شکار ممنوع اعلام شده است.

Chelav8

مسیر رسیدن به روستای چلاو از مرکز شهرستان آمل به سمت جاده هراز (به سمت استان تهران) 25 کیلومتر بوده که می توان پس از طی این مسافت به واسطه پلی در سمت چپ جاده ( که به پل منگل معروف است) با پشت سر گذاشتن 15 کیلومتر جاده فرعی به منطقه سرسبز چلاو رسید. روستای چلاو از دیدنیهای آمل و از جاذبه های گردشگری مازندران به شمار می آید.

Chelav9

نظرات (31)

 • تایماز موسی زاده

  تایماز موسی زاده

  10 مهر 1392 at 08:15 |
  من هم به نوبه ي خودم از تمام دوستاني كه قِل خوردند اومدن پايين تشكر مي كنم!!
 • محمد نصرآبادی

  محمد نصرآبادی

  09 مهر 1392 at 14:39 |
  ولی دور از فضای شوخی اجازه بدید از چند نفری تشکر داشته باشم:
  از آقای نظری و آقای آقایی که یا حوصله تمام و برنامه ریزی مناسب کمک کردند که برنامه خوش بگذره تشکر میکنم.
  از سرکار خانم موحدیان و همچنین سرکار خانم انتظاری که با سعه صدر و تحمل زیاد، که سیبل تذکرهای بنده و آقای سرپرست شدند تشکر میکنم(اگر چه انصافا منظم حرکت کردند)، اگر بخوایم منصف باشیم باید بگیم صبر و بزرگواری خانمها مخصوصا این دو بزرگوار در این برنامه کاملا مشخص بود و جای تشکر داره.
  از همه همنوردها هم که در مسیر رفت و برگشت شوخی های کم و زیاد ما رو کریمانه تحمل کردند و دم برنیاوردند تا برنامه سفر به کام همه شیرین بمونه تشکر میکنم.
  حلال کنید
  انشالله در سایه عنایات حضرت مهدی(عج) سعادتمند و عاقبت بخیر باشید
  • مریم انتظاری

   مریم انتظاری

   10 مهر 1392 at 09:12 |
   ای بابا آقای دکتر چرا شرمنده می کنید ما رو
 • مریم انتظاری

  مریم انتظاری

  09 مهر 1392 at 10:33 |
  تامل کردیم که پونه بچینیم با آبگوشتتون بخورید کار بدی کردیم اونقدم کوهنورد توانمندی بودم که باگروه آقای امیر شکاری مناطق صعب العبور و فتح نشده رو فتح کردیم از قله شما سختر فقط اسم قله روش نبود که پزشو بدیم بگیم: قله قله .فقط که مثل معلما فامیلی ما رو بلد بودید هی تذکر می دادید
  • محمد نصرآبادی

   محمد نصرآبادی

   09 مهر 1392 at 11:39 |
   خانم انتظاری
   خانم موحدیان
   یه کم سریعتر عقب نمونید
   • محمد نصرآبادی

    محمد نصرآبادی

    09 مهر 1392 at 11:44 |
    :-)
    :-)
    تازه میخواستم به ریحانه ام یاد بدم که دیگه کلید کنه روی این جمله
    مثل جلمه "آقای آقایی خسته نباشید" :-)
    بعد دیگه معلوم بود چی میشه دیگه تا یک هفته دیگه تکرار میکرد این جمله رو :-)
    • ریحانه رکنی

     ریحانه رکنی

     09 مهر 1392 at 19:22 |
     کدوم ریحانه؟
     • مریم انتظاری

      مریم انتظاری

      10 مهر 1392 at 09:11 |
      دخترم بچه خواهرشون که خیلی شیرین زبون رو می گن
     • محمد نصرآبادی

      محمد نصرآبادی

      09 مهر 1392 at 19:55 |
      یه دختر خانمی از اعضای جدید گروه که توی سفر قبلی همراه ما بودند
  • محمد نصرآبادی

   محمد نصرآبادی

   09 مهر 1392 at 10:45 |
   خانم انتظاری اون موقع که من به شما و خانم موحدیان تذکر میدادم، ما مسیر برگشت بود و آبگوشت دیگه هضم شده بود در بدنمون :-)
   بازم بگم؟بگم؟
   بگم خانم انتظاری؟؟
   • مریم انتظاری

    مریم انتظاری

    09 مهر 1392 at 11:01 |
    گفتنی ها رو آقای جانشین گفتن. اگرم پونه ما نبود به این زودی ها هضم نمی شد
 • مریم انتظاری

  مریم انتظاری

  09 مهر 1392 at 10:33 |
  تامل کردیم که پونه بچینیم با آبگوشتتون بخورید کار بدی کردیم اونقدم کوهنورد توانمندی بودم که باگروه آقای امیر شکاری مناطق صعب العبور و فتح نشده رو فتح کردیم از قله شما سختر فقط اسم قله روش نبود که پزشو بدیم بگیم: قله قله .فقط که مثل معلما فامیلی ما رو بلد بودید هی تذکر می دادید
 • محمد نصرآبادی

  محمد نصرآبادی

  08 مهر 1392 at 22:31 |
  قابل توجه خانم موحدیان: یه ضرب المثل هم هست که میگه: تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها

  چرا من اسم کس دیگه ای رو نمیبردم؟ خوب حتما یه کاری کردید دیگه
  چرا به عهده نمیگیرید این همه اشتباه و تقصیر رو، برگردید به آرمان های نصر خانم موحدیان، اینقدر از خط نصر فاصله نگیرید.

  تا کی میخاین اهل گروه رو فریب بدید؟
  • تایماز موسی زاده

   تایماز موسی زاده

   09 مهر 1392 at 10:07 |
   بوي فتنه مي آيد همي...من اعلام برائت مي كنم آقاي وركش!!!
 • شقایق موحدیان

  شقایق موحدیان

  08 مهر 1392 at 14:20 |
  ي سوال: ضرب المثل "به در بگو ديوار بشنود " چگونه بين كوهنوردان مرسوم شد.
  جواب: روزي روزگاري گروهي كوهنورد به سمت قله حصين بن در ييلاقي ترين منطقه مازندران، سرزمين ابرها، حركت كردن. در تمام مسير از همه چست و چابكتر خانمها موحديان و انتظاري بودن. ولي به خاطر ظرفيت روحي بالاي آنها،حين بازگشت در مسير سنگچال هركس عقب مي ماند با اينكه اين دو نفر گاهي حتي جلوي ستون حركت مي كردن سرپرست و آقاي دكتر گروه،دائم صدا مي زدن خانمها موحديان و انتظاري جا نمونيد و بدين گونه بود كه ضرب المثل " به در بگو ديوار بشنود" بين كوهنوردان مرسوم شد.
  • محبوبه علمیه

   محبوبه علمیه

   08 مهر 1392 at 14:36 |
   تائید میشود خانم موحدیان عزیز
   روایت شما از روایت دکتر نصر بسی معتبر تر است
 • محمد نصرآبادی

  محمد نصرآبادی

  08 مهر 1392 at 07:54 |
  از سرپرست محترم هم میخوام که در برنامه های دیگه خانم ها موحدیان وانتظاری رو یا اصلا ثبت نام نکنند یا اگه میان بهش تذکر جدی در خصوص عقب نموندن از سایرین بدن.
  گلومون پاره شد از بس گفتیم خانم موحدیان و خانم انتظاری عقب نمونید، سریعتر.
 • محمد نصرآبادی

  محمد نصرآبادی

  08 مهر 1392 at 07:53 |
  در کنار دوستان و همراهان، سفر بسیار زیبایی رقم خورد.
  حیف که کسالت داشتم و مریض بودم و حوصله اذیت کردن نداشتم.
  • احمد نظری

   احمد نظری

   08 مهر 1392 at 08:35 |
   دکتر جان خیلی خوشحالیم که از لحاظ جسمی در اوج بنودی وگرنه معلوم نبود چی میشد....
 • راضیه خجسته پور

  راضیه خجسته پور

  07 مهر 1392 at 12:17 |
  با سلام و تشکر از همه همراهان و سرپرستان و مدیران
  سفر بسیار زیبا و خاطره انگیزی بود. اولین تجربه سفر با این گروه و یافتن دوستانی بس مهربان را به فال نیک می گیرم. به امید سفرهای آتی
  پ. ن. یه لایک هم بزارین، بتونیم برای قسمت صدای طبیعت که در نظرات دوستان هست لایک کنیم. :)
 • ریحانه رکنی

  ریحانه رکنی

  06 مهر 1392 at 19:45 |
  حیف شد ما نتونستیم بیایم...
  انشاالله هفته ی دیگه....
 • مریم انتظاری

  مریم انتظاری

  06 مهر 1392 at 17:31 |
  سلام آقای کنی مرسی از زحمتی که برای بچه ها کشیدین
 • شقایق موحدیان

  شقایق موحدیان

  06 مهر 1392 at 11:23 |
  سفر يه بهشت گمشده مازندران،سرزمين ابرها،رقص رنگها در ميان ابرها، قدم نهادن در دشت گل حسرت و گل زعفراني، صداي چيك چيك باران و چشمه ساران،بوي عطر پونه و نعنا،صداي زنگوله گوسفندان، دامن سبز طبيعت و.....
  يادآور دوران كودكي، هايدي و كوههاي آلپ و...
  فوق العاده بود.آقاي آقايي دست مريزاد.
  و به قوله ريحانه كوچولو آقاي آقايي خسته نباشي(با صوت الحن ريحانه خوانده شود)
  • مریم انتظاری

   مریم انتظاری

   06 مهر 1392 at 17:18 |
   مرسی چه زیبا -خانم موحدیان و خانم انتظاری بیاین
 • محمد رضا چاوشی

  محمد رضا چاوشی

  03 مهر 1392 at 13:21 |
  جناب آقای،آقایی اون چیز سفید که توی دست چپتون به نمایش گذاشتین چیست؟
 • مرضیه کشاورز

  مرضیه کشاورز

  01 مهر 1392 at 07:11 |
  عذر میخوام چاشت یعنی چی ؟ :دی
 • ریحانه رکنی

  ریحانه رکنی

  31 شهریور 1392 at 18:47 |
  ببخشید من عضوم یا مهمان؟؟؟؟!!!!
  • سید محمد حسین آقایی

   سید محمد حسین آقایی

   02 مهر 1392 at 12:20 |
   سلام خانم رکنی
   ملاک تشخیص نوع عضویت/مهمان لیست منتشر شده در سایت می باشد، که لینک آن در صفحه اصلی فعال است.
   جهت پیگیری نیز می توانید با مسئول گروه (آقای مهدی ورکش) تماس بگیرید.
 • احمد نظری

  احمد نظری

  31 شهریور 1392 at 10:20 |
  سلام آقا تایماز ! شما که ماشالله نیاز به بوفه و اینا نداری. فقط کافیه اراده کنی میتونی تو داشبورت/ داشپورت/داشوورد/ مینیبوس هم بخوابی خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
 • تایماز موسی زاده

  تایماز موسی زاده

  31 شهریور 1392 at 08:12 |
  سلام آقاي آقايي.آقاي آقايي موچكريم...بازم ي برنامه خوب...پس چرا اسم ما تو ليست نيست...
  ما هم هستيم آآآ...فقط لطفا مينيبوسش بوفه داشته باشه واسه خواب!!!

نظر بدهید

لطفا عضو سایت شوید تا بتوانید نظر بدهید.